Anlayan zihniyetlere…

Nasıl bir eğitim seviyesi var bu ülkede nasıl bir anlayış hakim anlamış değilim.. Göz göre göre lades demek nasıl bir duygu acaba.. Yada çıkar, menfaat ilişkisi içerisinde oy satmak.. bir insan nasıl bunu gururuna yedirir. Ve sonrasında yok 1. olmazsam yok bilmem ne olmazsam.. salça margarin kömür buzdolabı ile oyunu satmak geleceğini satmak nasıl bir anlayıştır…

 


Alanında Doktor ünvanlı birine ekonomi öğretmek ve bunu mitinglerde o kadar insanın gözüne baka baka söylemek nasıl bir anlayıştır. İşsizlik bu haldeyken, ekonomi batmışken millete toz pembe bir hayat göstermek nasıl bir iki yüzlülüktür.. 2002 yılında iktidara geldiklerinden bugüne kadar koalisyon hükümetinin uygulamaya koyduğu ekonomi politikası dışında herhangi bir para ve mali politikası uygulamayan bu hükümetin sırf mahalle ağzıyla piyasalara yön verebilmesi neyin açıklamasıdır..?

Büyüdük geliştik yok hızlı trenimiz var yok 45 metrekare evimiz var… Biz büyüdük biz geliştik demekle nasıl gelişilir. 2003-2007 yılları arasında Brezilya, Rusya, Çin, Hindistan, Güney Kore, Macaristan, Romanya, Bulgaristan ve Baltık ülkelerinin büyüme oranları ortalaması ile Türkiyenin büyüme ortalamasını görmeyecek kadar kör müdür bu insanlar?

Bütün dünya ülkeleri şu son yıllarda dolara karşı paralarının değerine değer katarken rakamlarla insanları aldatmak ve sıfır silerek psikolojik kandırmalar ile ekonomi düzeltmek nasıl bir bakış açısının ürünüdür. 2003- 2007 yılları arasında dolara karşı değer kaybeden hangi para birimi vardır?

Banka faizleri düştü… Ülkem insanı zenginleşti. kişi başına düşen gelir arttı masalları ile halkı kandıran bu hükümet değilmidir? Yine 2003-2007 yılları arasında dünyada en yüksek reel faizi ödeyen kimdir? Bunu hiç mi görmez bu insanlar? Ülkem kaynaklarını birer birer satarak, insanları resmen dilenci konumunda görüp sadece bugünü düşünen ağustos böcekleri sınıfına koyan ihracaatsız ve yüksek işsizlik oranı ile büyüyen ülke durumuna düşüren kimdir yaa…

Ekim 2008 sonunda Fransa Cumhurbaşkanı mali yönden zordaki fransız şirketlerinin yabancıların eline geçmesini önlemek için stratejik yatırım fonu kurmuştur. Cumhuriyet tarihinden bu yana var olan kaynakları, kazanımları babalar gibi satan hükümet mi yanlış yapmaktadır, yoksa Sarkozy’mi yanlış yapmaktadır. Bunları görmeyecek kadar körmü bu millet de büyümeden gelişmeden bahsedebiliyor sayın başbakan?

Ve bu kadar işsizlik bu kadar yoksulluk içerisinde İddia ettiği milli gelir rakamlarına göre kişi başı milli gelir 10,000 dolar seviyesindedir. Kimi kandırıyor kim inanıyor bunlara… Ortalama ailedeki kişi sayısı 4 kabul edilirse aile başı yıllık gelir 40,000.dolara tekabül etmektedir. Kimin hangi ailenin 40.000 doları var.. yoksa varda biz mi bilmiyoruz…

Ve benim verdiğim vergilerle benim bütçemden kazandıkları ile ülkem insanına meydanlarda vaad tellalığı yapmaya devam ediyorlar… Yok biz şunu yaptık biz bunu yaptık… Elbet o yaptıklarınızı birgün bu millete anlatacak bir başkası daha olacaktır. O zaman göreceğiz bakalım neler neler yaptınız…

Şimdide yok sivas yok doğu anadolu yok bilmem neresi… dtp kaç defa yozgatta miting yaptı… sizin derdiniz neydi de elbistanlara, tarsuslara miting yapma ihtiyacı duydunuz. hiçmi aynaya bakıp bu soruların cevabı aranmıyor da bu kadar insafsız bu kadar yakışıksız ifadelerle açıklamalar yapılabiliyor..

Söylenecek çok söz var aslında ama ne diyor Mevlana… "Bildiklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır" .. Nerde bunu anlayacak anlayışki.. o kadar sabitleşmişki bu zihniyetlerin fikirleri.. Artık doğru olan ne, yanlış olan ne insanlar karıştırmaya başladı.

Saygılar…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir