Öğretmenlere Hakaret Sayıyorum…


  • Anasayfa
  • Genel
  • Öğretmenlere Hakaret Sayıyorum…

Kısa adı EĞİTİMBİRSEN olarak bilinen Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şubesi, en çok üye kaydeden öğretmenlere gömlek, kravat ve Kozaklı İlçesi’nde termal tatil hediye edeceğini duyurdu.

Sendika şubesi, üyelerinin cep telefonlarına mesaj göndererek en fazla üye kaydeden öğretmene çeşitli hediyeler vereceğini bildirildi. ‘NEVSEHIREBS’ adı ile çekilen mesajda, “5 üye kaydedene gömlek ve kravat, 10 üye kaydedene takım elbise, 20 üye kaydeden çift kişiye 2 günlük tatil hediye edilecek” duyurusu yapıldı.

Tunceli’de beyaz eşya dağıtan iktidar partisi ile aynı çizgide politikalarla hareket ettiği bilinen eğitimbirsen’in yaptığı bu kampanya ile de iktidara özenmesi gözlerden kaçmadı. Son yıllarda adı bir çok makam ve mevkiler vaadeden sendika olarak duyulan bu sendikamızın bu hareketi ile öğretmenleri yanına çekebileceğini düşünmesi ve böyle bir kampanya yapması öğretmenler tarafından utanç ile karşılandı.

Yapılan bu kampanya ardından bir çok üyesini kaybedeceği ve istifaların olacağı şeklinde konuşmaların geçtiği Nevşehir eğitim camiasında, kampanya ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, öğretmenlerin güvenini sağlayamayan sendikanın bu girişiminin eğitime leke sürmek anlamı taşıdığını söyledi. Uğur, şöyle konuştu:

“Bilindiği gibi her yıl sendikalar arasında üyelere göre yetki belirleme çalışmaları yapılmaktadır. Başarılı çalışmaları ile eğitimcilerin güvenini kazanamayan sendikanın böylesine bir girişime kalkışması eğitime sürülmüş bir leke olarak kabul edilecektir. Öğretmenlerimiz rüşvet veya vaatlerle kandırılacak insanlar değildir.”

  Genel
07 03 2009


Öğretmenlere Hakaret Sayıyorum… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

facebook twitter ffozturk rss feed

HAKKIMDA

Eskiden bir kağıt.. bir kalem.. bir de sigaram.. diye başlayan şiirlerim vardı. yalnızlığımın tek dostu gecelerde karalanmış cümleler ile anlatmaya çalışırdım kendimi… Bazen umut olurdu her kelimem bazen de koca bir YOK luk...

DEVAMINI OKU


faruk öztürk
Bu sitenin tasarımı, kodlaması ve bilimum içeriği kopyalanabilir.
Sorun tam da burada başlıyor... kalem, sigara ve gecenin karanlığı...