İlk 1 GHz ekran kartı


 AMD, yaptığı bir açıklamayla, hız aşırtmalı ve standart hava soğutmasıyla 1 GHz sınırını geçen ilk grafik işlemcisini tanıttı. Bu ürün 1 GHz sınırını geçen ilk resmi fabrika çıkışlı ekran kartı olma özelliğini taşıyor.

İLK 1 GHz
Bu grafik işlemcisi bildiğimiz ATI Radeon HD4890’dan başkası değil. GDDR5 bellek ve 850 MHz yerine 1 GHz’lik bir saat hızına sahip olan bu kart, 1.3 Teraflops yerine 1.6 TeraFlops işlem gücü ile ilgi çekiyor. Bu oldukça önemli bir özellik. Çünkü bu özellik sayesinde bu kart tek işlemci pazarında önemli bir güç elde ediyor. Öyle ki Nvidia GeForce GTX 285’den bile daha performanslı olduğu söyleniyor.
Bu kart  AMD’nin “Dragon” masaüstü platform teknolojisine yeni bir soluk getirereceği kesin gözüyle bakılıyor. Video kodlama ve video işleme gibi ATI Stream uygulamalarında yüksek bir performans elde eden bu kart, Sapphire, XFX, Asus ve TUL gibi teknoloji ortaklarının üretim programına girmiş durumda.
shiftdelete.net

  www
19 05 2009


İlk 1 GHz ekran kartı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

facebook twitter ffozturk rss feed

HAKKIMDA

Eskiden bir kağıt.. bir kalem.. bir de sigaram.. diye başlayan şiirlerim vardı. yalnızlığımın tek dostu gecelerde karalanmış cümleler ile anlatmaya çalışırdım kendimi… Bazen umut olurdu her kelimem bazen de koca bir YOK luk...

DEVAMINI OKU


Son Yorumlar

Get more stuff

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Bu sitenin tasarımı, kodlaması ve bilimum içeriği kopyalanabilir.
Sorun tam da burada başlıyor... kalem, sigara ve gecenin karanlığı...
Film İzle, Online Film İzle, HD Film İzle