Devlet Bahçeli’nin Muğla Mitingi Konuşması

MHP Lideri Bahçeli Muğlada ki mitingde Toplumun büyük bir çoğunluğu yokluk ve yoksulluk içindedir Buna karşılık öyle bir azınlık oluştu ki öyle bir hanedan çevre oluştu ki bu çevrenin geliri tam bir mutlu azınlık geliri oldu. Bu ülkede gelir dağılımında büyük bir adaletsizlik yaşanıyor bu iktidarın yandaşı zenginliği bu ülkenin vatandaşı ise yoksulluğu paylaşıyor dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Milliyetçi Hareketin iktidarında ilk yapacağım şey, TOKİ denen kuruluşu Devlet Denetleme Kurulu’na inceletmek olacak” dedi.

Bahçeli, Muğla eski otogarda düzenlenen "Ülke senin karar senin" mitinginde binlerce vatandaşa hitap etti. Belediye başkan adaylarının da tanıtıldığı mitingde "Muğla Ovası Bozkurt Yuvası", "Devletin Başına Devlet Gelecek" benzeri sloganların atıldı. Mitingde, Türk Bayrağı ve parti bayrağı dışında her hangi bir afiş taşınmadı. Bahçeli, konuşmasına başlamadan önce vatandaşların Mevlit Kandili’ni ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Konuşmasının büyük bölümünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren MHP Lideri, partilileri sandığa gitmeye ve sandığa sahip çıkmaya çağırarak, "29 Mart sabahı ailenizi, akrabalarınızı ve tanıdıklarınızı mutlaka sandığa gitmeleri için teşvik ediniz. Bu demokratik hakkımızı sandığa giderek kullanmak birinci görevimiz olmalı. Sandığa gitmek yeterli değil. Vereceğiniz oyla belediye başkanı, il genel meclisi veya belediye meclisini seçmenin ötesinde Türkiye’nin geleceğini de değerlendirmek durumundasınız." diye konuştu.

Seçimlere yüksek katılımın önemini vurgulayan Bahçeli, ”Seçime katılımın fazla olması milletimizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Hangi şartlarda olursa olsun mutlaka 29 Mart sabahı sandığa gidilmeli ve seçimlere en yüksek katılım sağlanmalı. Sandığa vardığınızda, vereceğiniz karar ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmalıdır” diye konuştu.

Seçimlerde sandık görevlilerine büyük görev düşeceğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

”Sandık görevlileri oylarına sahip çıkmalı, bir oy bir oydur. Seçimler bir oyla da kazanılır, bir oyla da kaybedilir, her oya ihtiyacımız, her oya saygımız vardır. Bu seçimi MHP olarak çok önemsiyoruz. Bu seçimlerde 6 yıldan beri ülkeyi yöneten AKP zihniyetine bir ders vermenin gerekliliğine inanıyoruz.”

OKYANUS ÖTESİ SENİ KURTARAMAZ

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:

”Sayın Başbakan son günlerde bir konuyu sürekli gündeme getiriyor. Sayın Başbakan, sizin bir rahatsızlığınız var. Bu milletin birlik ve beraberliği seni huzursuz mu kılıyor? Bu birlik ve beraberlik seni rahatsız mı ediyor? İki de bir ‘Bu ülkede 36 tane etnik grup var’ diyorsun, başlıyorsun saymaya. Sana bunu soran mı var? Bunu niye kışkırtıyorsun, bunu niye kaşıyorsun? Bin yıllık kardeşliği niye bozmaya çalışıyorsun? Osmanlı İmparatorluğu’nun zirve noktasında sahip olduğu toprak 24 milyon metrakaredir. 85 yıldan bu yana bir milletin güzide evlatları burada geleceğini kurmaya çalışıyor. Balkanlardan, Kafkaslardan gelen olmuştur. Başka yörelerden gelen olmuştur. Osmanlı’nın kucakladığı topraklardan Türkiye Cumhuriyeti’ne kalan bu coğrafya mirastır. Bugüne kadar kimin kim olduğunu soran yok, eden yok. Sen üzerine düşen anayasal görevi yerine getirmek dururken ne istiyorsun etnik gruplardan? Onları bölerek ne yapmaya çalışıyorsun ? Bu ülkenin bölünmesinden senin ne faydan olacak? Yoksa birileri senden bunu mu istiyor?”

Konuşmasında Erdoğan’a "Aklını başına al Sayın Erdoğan" diye seslenen Bahçeli, "Seni ne okyanus ötesi rüzgârı, ne de Türkiye’nin dalkavukları kurtarır. Sen Başbakansın. Kalan süre içinde kendine gel, milletine sarıl sinirlerine hakim ol. Türkiye’de toplumsal patlama olursa, kardeşlik diye bir şey kalmaz" diye konuştu. Bu ülkede açlık sınırının altında milyonlar bulunduğunu anlatan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Açlık sınırı 740 TL. Asgari ücretin altında birçok sosyal grup yokluk ve yoksulluk içinde. Türkiye’deki gelir dağılımındaki hareketin analizi yapılmalıdır. O zaman arada çok büyük farklılıkların olduğu görülecektir.

Boş ver Davos Fatihi olarak dolanmayı, boş ver İslamın Şeylühislamı olmayı, boş ver son padişah olmayı. Siz milletin iradesiyle görevinizi almış seçilmiş bir başbakansınız. Başbakan olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başbakanlık gururuyla milletine sarıl, kucakla, birleştir, kaynaştır, mutluluk ve huzurunu sağla. Bu sana yeter. Sayın Erdoğan kalan süren içerisinde sinirlerine hakim ol. Biraz kendine gel. Sağın solun dolduruşuyla hareket etme. ‘Sayın Başbakan, mağdur çiftçimizin yürekten gelen sesini duy ama ona ‘al ananı da git’ deme. Sana düşen, ‘al hakkın olan alın terini, hakkını al da git’ demektir. Dün vatandaşlarımıza hakaret ederken bugün siyasi partilerin liderlerine. Kendisine oy vermeyen vatandaşları korkutmaya çalışıyor.

Başbakana son günlerde ne olduysa olmuş, bir palto omzuna almış, TOKİ’nin hazırladığı muhteşem kürsülerin üstünde bir o tarafa gidiyor, bir bu tarafa. Devletin imkânlarını kullanarak caka satıyor. Elinin altında bir ATA, bir ANA uçağı var. Bir gün ANA uçağına biniyor, bir gün ATA uçağına. Bir helikopter bekliyor. Var olan makam arabaları beklerken helikoptere biniyor, şehir içinde başbakanlığın otobüsüne geçiyorsun. Konut açığını kapatmak amacıyla kurulmuş TOKİ’nin hazırladığı meydanlara geliyorsun. Kırmızı halılar döşeniyor. Meydanlarda devletin bir kurumu olan TOKİ için sanal temel törenleri atıyor. Bu seçimler bir uyarı seçimleri olmalıdır. Bu gidiş, hayra alamet değil.”

-”TOKİ’Yİ DEVLET DENETLEME KURULU’NA İNCELETECEĞİM”-

Başbakan Erdoğan’ın ”TOKİ’nin kurmuş olduğu saltanatlı kürsülere çıktığını” savunan Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

”TOKİ Başbakanlığın bir kuruluşu, sanal temel atma törenleriyle bir siyasi iktidarın açık hava toplantı düzenleme komisyonu haline gelmiş. Milliyetçi Hareketin iktidarında ilk yapacağım şey, TOKİ denen kuruluşu Devlet Denetleme Kurulu’na inceletmek olacak. Eğer bugün Sayın Cumhurbaşkanı bu gelişmeleri içine sindiremiyorsa, ertesi gün Devlet Denetleme Kurulu’nu göreve çağırmalıdır.”

Türkiye’de esnaf ve sanatkarların büyük bölümünün yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kepenk kapattığını ifade eden Bahçeli, konuşmasını şöyle tamamladı:

”Toplumun büyük bir çoğunluğu yokluk ve yoksulluk içindedir. Buna karşılık öyle bir azınlık oluştu ki, öyle bir hanedan çevre oluştu ki bu çevrenin geliri tam bir mutlu azınlık geliri oldu. Bu ülkede gelir dağılımında büyük bir adaletsizlik yaşanıyor, bu iktidarın yandaşı zenginliği, bu ülkenin vatandaşı ise yoksulluğu paylaşıyor.”

AL PAKETİ VUR TOKATI

Çiftçiye ‘Ananı da al git" diyen Başbakanın, çiftçiye ‘Gel kardeşim alnının terinin hakkını al git’ diyemediğini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı: "Başbakan bu sözü ne zaman diyecek. Sayın Başbakan’ın kendisine gelmesi için Osmanlı tokadına ihtiyacı var. Seçim öncesi yapılan yardımlar var. Oy günü yoksuldan, dermansızdan oy alabilmek için onlara paket, kömür, buzdolabı vermek gibi oy avcılığına girilmemelidir. Bu paraların hepsi halktan, vatandaştan alınan paralardır. Sosyal yardımlaşmadan alınan paralar sizin paralardır. Bu yardımlar vatandaşın cebinden yapılan yardımlardır. Bunları alın, yiyin için, ama oyunuzu ipotek altına aldırtmayın. Al paketi, vur tokadı."

Bahçeli, konuşmasının ardından Muğla ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarını tanıtarak, mitinge katılan vatandaşlara karanfil attı.
 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir