cpanelde veritabanı oluşturmak


www.siteadresi.com/cpanel  adresinden kullanıcı adımız ve şifremizle giriş yaptıktan sonra MYSQL Veritabanları kısmından eğer ingilizceyse MySQL® Databases kısmını tıklıyoruz.

Yeni veritabanı veya New Database kısmına veritabanı adımızı yazıyoruz. Genelde 8 karakterle sınırlı olan bu alana dilediğiniz bir şey yazabilirsiniz. Tabi unutmamak kaydiyle..

Ardından bu veritabanına kullanıcı eklememiz gerekir… Kullanıcı adı ve şifre kısmına yine dilediğimiz bir isim yazıyoruz. ingilizce kullananlar için username ve password alanı kullanılacaktır.

Bunları yaptıktan sonra hep unutulan ama kesinlikle yapılması gereken yere geldik.

veritabanı ile kullanıcıyı eşlememiz gerekir.      

Add Users To Your Databases kısmından yazdığımız veritabanı ismi ile kullanıcıyı ADD tuşu ile eşleştiriyoruz. Artık veritabanımız hazır. Burada son olarak dikkat edilmesi gereken nokta.. kurulacak scriptlerde veya php sistemlerde veritabanı bilgileri girilirken veritabanı adı kısmına ve kullanıcı adı kısmına ön ek olarak mutlaka cpanel kullanıcı adı girilmesi gerekir..

kullanici_veritabaniismi,  kullanici_kullaniciismi gibi…

19 05 2009


cpanelde veritabanı oluşturmak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

facebook twitter ffozturk rss feed

HAKKIMDA

Eskiden bir kağıt.. bir kalem.. bir de sigaram.. diye başlayan şiirlerim vardı. yalnızlığımın tek dostu gecelerde karalanmış cümleler ile anlatmaya çalışırdım kendimi… Bazen umut olurdu her kelimem bazen de koca bir YOK luk...

DEVAMINI OKU


Son Yorumlar

Get more stuff

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Bu sitenin tasarımı, kodlaması ve bilimum içeriği kopyalanabilir.
Sorun tam da burada başlıyor... kalem, sigara ve gecenin karanlığı...
Film İzle, Online Film İzle, HD Film İzle