Bana Dair

4+4+4 Bilmiyorum…!!!

4+4+4 sistemi ile seneye hangi okulda olacağımı bilmiyorum.

Okulumun ortaokul mu ilkokul mu olacağını bilmiyorum.

5 sınıf olduğu bilinirken 4 sınıfa düşürülen ilkokul ile yüzde 20 si boşa çıkacak norm kadro fazlası öğretmenler ne yapacak bilmiyorum.

Aynı şekilde 4 seneye çıkacak ortaokulda branş öğretmenleri nasıl karşılanacak bilmiyorum.

İlkokul 4 yıl olduğu düşünülürse seneye 1. sınıfa başlayacak kızıma okuma yazma mı öğretilecek yoksa 3 senedir gittiği anasınıfı programında doktora mı  yapacak bilmiyorum.

Geçen sene anasınıfı bir çok ilde zorunlu hale gelmişken bu sene neden bir anda 4+4+4 içinde yer almıyor bilmiyorum.

Ve bir ayrıntı bu kanunla fatih projesinde dağıtılacak tabletler kamu ihale kanunu dışına çıkarılacak. Bunun ihale dışında ne şekilde kimlere verileceğini ve neden böyle bir madde olduğunu bilmiyorum.

Din öğretimi konusunda benim fikrim mademki müslümanız diyoruz Müslüman Türk toplumu diyoruz. Din öğretimi okullarda yapılmalıdır. Ama bu eğitim nasıl olacak bilmiyorum.

Mesleki seçim konusunda tereddütlerimde var. Üniversite mezunu olanların dahi meslek seçimi konusunda tereddütte kaldığı ülkemde kim hangi mesleği ilkokulda seçecek bilmiyorum.

Bugün oğlum ilkokulu bitirince şu anki hali ile kesinlikle meslek lisesine göndermem diyeceğim bu ortamda hangi meslek seçiminden bahsediliyor onuda bilmiyorum.

Velhasıl bilinmezlikler içerisinde cevapsız sorular ile karmakarışık durumdayım. Ve sanıyorum ki birçok öğretmen arkadaşımda aynı sorulara cevap arıyordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir